Instagram

یکی از سوالات متدوال که ممکن است برای شما پیش آید ، چرا اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار لازم است؟

با توجه به استفاده روزافزون از گوشی های هوشمند، وجود اپلیکیشن های موبایل باعث شده است که این رقابت بین کسب و کارها هیجان انگیز تر شود.

طبق آمار گوگل ، افراد برای جستجو کردن مطالب خود از طریق موبایل بجای جستجوی سنتی از طریق کامپیوتر ها رو به افزایش است ، از اینرو گوشی های هوشمند جایگزین خوبی برای افراد می باشددر نتیجه، تجارت از طریق تلفن همراه رو به رشد است. و کسب و کارها، بزرگ و کوچک، به دنبال آن بودند.

از سال 2017، داشتن اپلیکیشن موبایل به منظور رقابت در بازار فعلی و برای رشد در کسب و کار و تعامل با کاربران بسیار ضرروی است . اگر یک شرکت خاص این قاعده طلایی را دنبال نکند، رقیب او ، میتواند مشتریانش را به سمت خود جذب کند.

در سال 2015، توسعه دهندگان یاهو یک گزارش را نشان می دهند که 90 درصد از وقت مردم برای استفاده از تلفن همراه ، صرف برنامه های نصب شده بوده.

طبق آمار ارائه شده ، سایت شما باید بگونه ای طراحی شود که برای تمامی دستگاهها از جمله موبایل به درستی نمایش داده شود در غیر اینصورت باعث حذف شما از بازار رقابت می شود.

از مزایا داشتن اپلیکیشن موبایل می توان به این نکته اشاره کرد که راحتی ، قابل دسترس بودن ، نوعی سرگرمی ، خرید و … را برای کاربران ایجاد می کند.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیایید که چرا کسب و کار من نیاز به یک برنامه تلفن همراه دارد؟

برای پاسخ به این سوال با توجه به آمار ، سی و هشت درصد از بازاریابان اینگونه جواب دادند: “هدف اصلی آنها در ایجاد یک برنامه بابت بهبود خدمات به مشتریان است” و 24 درصد گفته اند که افزایش درآمد است.

حال به مزایا مهم در این امر اشاره خواهیم کرد:

1- سرعت و نوآوری

با توجه به آمار ، حتی کسب و کارهای کوجک در حال اجرایی کردن این برنامه هستن بدان صورت که در آینده ای نزدیک اگر شما اپلیکیشن کسب و کار خود را نساخته باشید از رقبا پیشین در زمینه کاری مشابه عقب مانده و مشتریان خود را از دست می دهید.

داشتن یک اپلیکیشن خوب فرصتهای جدیدی را بجود می آورد و همجنین باعث پیشرفت شما را در کسب و کار خواهد شد تا بتوانید پاسخگو نیازهای مشتریان باشید

2- افزایش فروش

شما می توانید در هر زمینه  شغلی که فعالیت دارید اپ مخصوص به خود را داشته باشید . شما می توانید با ایجاد یک نرم افزار آسان و مطمئن ، انگیزه ای برای استفاده کاربران از اپلیکیشن را ایجاد کنید و این کار باعث افزایش فروش و کسب درآمدی پر سود برای شما می شود

3- ایجاد یک برند

حال وقت آن رسیده که شما بعنوان یک مدیر موفق در زمینه کاری خود اولین نفری باشید که فعالیت کاری خود را با یک اسم و برند خاص در ذهن افراد نشانده و از رقبا خود پیشه بگیرید و همچنین می توانید بستری را ایجاد کنید که کاربران بتوانند بدون نیاز به وارد شدن وب سایت از طریق نصب اپلیکیشن مورد نظر نیازهای خود را برطرف کنند و این باعث جلب رضایت مشتری خواهد شد

4- افزایش ارتباط

یکی از مهمترین بخش ها در اپلیکیشن داشتن ارتباط مستقیم با کاربران می باشد. میتوانید از نظرات آنها برای بهتر شدن فعالیت خود استفاده کنید. فعالیت در شبکه های اجتماعی و به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود ، نظرات کاربران و … باعث جلب اعتماد مشتریان شده و این موضوع که شما به نظرات مشتریان خود احترام گذاشته و پاسخگو آنها می باشد بسیار حائز اهمیت می باشد.

5- انگیزه مشتریان را پیدا کنیم

با توجه به این نکته که مهمترین افراد در کسب و کار شما مشتریان هستند . با تحقیق نسبت به نیازهای اولیه کاربران ، بخش های سود آور و …عملکرد کلی برنامه را شناسایی کنید به این موضوع دقت داشته باشید که  آنها میتوانند یکی از بزرگترین طرفداران یا دشمنان شما باشند . بنابراین با دانش خود محصولی را ایجاد کنید که باعث ارتقا محصول ، کسب و کار جدید و .. که مربوط به نیازهای مشتری است برطرف شود.

نتیجه گیری:

با توجه به رشد روز افزون تلفن های همراه هوشمند و استفاده اکثر افراد بهتر است هرچه زودتر اپلیکیشن مخصوص به خود را بسازید . شرکت برنامه نویسی عصر نقره با توجه به سابقه و مهارت خود در بخش طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل . شما را در تمام مراحل پشتیبانی کرده و به ایده هایی که در سر می پرورانید بال پر داده و قدم به قدم تا رسیدن به اوج در کنار شما خواهد ماند.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *